Subsidie ‘Ontwerpkracht & transities’

1 juli 2026 Haaglanden, Midden-Holland, Regio, Regionaal werkgeverschap, Westland, Schieland, Delfland, Zuid-Holland Noord

Met welke kennis en methoden moeten we ontwerpkracht versterken om transitiegedreven en schaalbare innovatieve producten en diensten met een technologische component te ontwikkelen? 

Met deze derde uitvraag voor projecten in het programma Ontwerpkracht & Transities, zoekt CLICKNL naar publiek-private onderzoeksprojecten. Daarin willen ondernemers met een opschalingsvraagstuk, ontwerpprofessionals en onderzoekers samen kennis ontwikkelen om beter schaalbare producten en diensten te kunnen ontwikkelen ten behoeve van transities.  

In het onderzoek wordt kennis ontwikkeld om beter schaalbare producten en diensten te kunnen ontwikkelen ten behoeve van transities. Of het nu gaat om innovatieve producten of diensten in de ziekenhuiszorg, energiesector of landbouw: er is geen tekort aan transitiegedreven innovaties die een succesvolle pilot doormaken. Maar ondanks het grote aantal innovaties die aantonen in hun specifieke praktijk te werken en potentie te hebben om impact te maken, zijn er relatief weinig die daadwerkelijk succesvol implementeren en opschalen. Oftewel: innovaties die ‘voorbij de pilot’ komen. 

Je dient uiterlijk 18 september 2026 de vooraanmelding in te dienen. Vervolgens moet uiterlijk 30 oktober 2026 het projectidee zijn ingediend en op 14 mei 2027 staat de deadline voor het indienen van de projectplannen en -begrotingen. 

 

Wie kan aanvragen  

In een projectteam zitten minimaal 

  • een kennisinstelling (hbo, universiteit of TO2), 
  • een private probleemeigenaar van een opschalingsvraagstuk 
  • drie ontwerpprofessionals 

Deze teamleden trekken als gelijkwaardige partners op in de vormgeving en uitvoering van het onderzoek. Kennisinstellingen nemen de rol van penvoerder op zich. 

Proces 

De uitvraag van Ontwerpkracht & Transities #3 bestaat uit drie fases.  

  1. In de eerste fase dienen projectteams een vooraanmelding in.  
  1. In fase 2 dienen zij een projectidee in. Na verschillende toetsen wordt een selectie gemaakt van vijf kwalitatief goede projectideeën die complementair zijn aan elkaar.  
  1. Deze selectie werkt in fase 3 hun projectidee uit tot een volledig projectplan, onder begeleiding van CLICKNL, waarna een kwaliteitstoets en bestuursbesluit plaatsvinden. 

 

Meer informatie 

Meer informatie over de regeling, de voorwaarden en de mogelijkheid om je vooraanmelding in te dienen, vind je hier 

Nieuws

Van idee naar impact: innovatieve huidtest kan eczeemzorg verbeteren én werkdruk verlagen


Hoe zorg je ervoor dat een nieuwe technologie niet alleen slim is, maar ook echt werkt in de praktijk? Binnen het WorkTech-project I-Sense staat die vraag centraal.

Terugblik: Samen bouwen aan de arbeidsmarkt


Hoe houden we Zorg en Welzijn toegankelijk én werkbaar, met de mensen die er zijn? Die vraag stond centraal tijdens de eerste strategische verkenning over samenwerking op de arbeidsmarkt in de WSD-regio.

Adviesrapport en praatplaat: Werk, mantelzorg en samenwerking in Zuid-Holland Noord


Hoe houden we zorg en ondersteuning toegankelijk in een regio waar de zorgvraag groeit, het personeelstekort toeneemt en steeds meer mensen werk combineren met mantelzorg?

Blijf op de hoogte

Meld je aan voor onze e-mail nieuwsbrief

"*" geeft vereiste velden aan

Naam:*