Investeren in mantelzorgbeleid

Werken én zorgen is al lang geen privékwestie meer. Elke zorgorganisatie heeft ermee te maken. Zo combineert 1 op de 4 medewerkers in de zorg- en welzijnssector in Nederland het werk met mantelzorg. Meer dan 40 procent van de medewerkers ervaart overbelasting. Dit leidt tot hoge verzuimkosten, slechtere prestaties van medewerkers en lagere resultaten van de organisatie.

Op de website mantelzorgzorgenwelzijn.nl lees je hoe je kunt werken aan een solide werk- en zorgbalans voor al je medewerkers. We laten je zien wat een mantelzorgvriendelijke organisatie je oplevert door kosten inzichtelijk te maken. Je vindt op deze website ook een stappenplan naar een mantelzorgvriendelijke organisatie. We geven je advies over het ondersteunen van mantelzorgers en leidinggevenden. En we informeren je over welke wetten en regels je kunt inzetten voor medewerkers. En we helpen je met het borgen van mantelzorg in je organisatie. Zo blijven bijna alle medewerkers ook op langere termijn gezond én duurzaam inzetbaar.

Wat houdt het in?

Werk- en zorgbalans

De kennissite over mantelzorg:

  • Laat zien wat een mantelzorgvriendelijke organisatie oplevert
  • Schetst een stappenplan naar een mantelzorgvriendelijke organisatie
  • Geeft advies over het ondersteunen van mantelzorgers en leidinggevenden
  • Informeert over welke wetten en regels je kunt inzetten voor medewerkers
  • Helpt jou met het borgen van mantelzorg in de organisatie

Deze website is gebouwd in opdracht van vier regionale werkgeversorganisaties voor zorg en welzijn, verenigd in RegioPlus. De content is ontwikkeld door adviesbureau Jong en Veer met een bijdrage van Peggy Voets van PV-HR advies.

Stuur een bericht aan Monique

"*" geeft vereiste velden aan

Naam*
Monique van Meurs
Monique van Meurs
Projectleider
Projectleider
Heb je een vraag? Neem dan contact op met Monique.
Heb je een vraag? Neem dan contact op met Monique.

Aankomende activiteiten

Jaarcongres Projectmanagement in de Zorg

Details
Datum: 20 mei 2025
Evenement

Raak in één dag volledig bijgepraat over de nieuwste ontwikkelingen in projectmanagement binnen de gezondheidszorg.

Algemene Ledenvergadering

Details
Datum: 19 juni 2025
Online bijeenkomst

Tijdens deze bijeenkomst bespreken we belangrijke ontwikkelingen en besluiten die van invloed zijn op onze vereniging en de sector Zorg en Welzijn.

Nieuws

Schrikbarende hoeveelheid zorg wordt straks niet meer geleverd


Dit verontrustende toekomstscenario blijkt uit onderzoek van ABF Research, in opdracht van RegioPlus.

Nieuwe scholingssubsidie voor gehandicaptenzorg, ouderenzorg en kinderopvang.


De subsidie kan worden aangevraagd voor opleidingen die, op het moment van inkoop, zijn opgenomen in een scholingspakket.

Inschrijvingen Impactmakerprijs 2025 geopend!


De Impactmakerprijs is er voor de meest inspirerende en impactvolle beweging binnen de sector welzijn en zorg.

Blijf op de hoogte!

Meld je aan voor onze e-mail nieuwsbrief

"*" geeft vereiste velden aan

Naam:*