Blijf op de hoogte!
Meld je aan voor onze e-mail nieuwsbrief
"*" geeft vereiste velden aan
Wanneer zet je beeldzorg wel of juist niet in? En op basis van welke informatie maak je die keuze? In de praktijk blijken die beslissingen vaak minder zwart-wit dan ze lijken.
Voor mijn afstudeeronderzoek ga ik, Micha Wongsosemito, op zoek naar zorgprofessionals die hun ervaringen en inzichten hierover willen delen in een kort interview.
Mijn onderzoek maakt deel uit van het Medical Delta-onderzoeksprogramma AT@HOME en richt zich op de vraag welke informatie een rol speelt bij beslissingen over de inzet van beeldzorg in de thuiszorg. Daarbij kijk ik naar de zorgprocessen en hoe data over de inzet van beeldzorg tijdens de zorg wordt verzameld en vastgelegd. Ook kijk ik naar welke data wordt gebruikt, welke informatie nog ontbreekt en hoe die in de praktijk wordt ervaren.
Ik spreek graag met professionals die betrokken zijn bij beeldzorg in de thuiszorg, bijvoorbeeld:
Met de interviews verzamel ik praktijkervaringen: hoe worden keuzes gemaakt, wat helpt daarbij en waar zitten knelpunten of onzekerheden? Denk bijvoorbeeld aan vragen zoals:
En natuurlijk: je draagt bij aan beter onderbouwde keuzes rondom zorgtechnologie!
Ik kom graag met je in contact! Neem gerust contact met mij op via micha@zw-connect.nl.
Het AT@HOME onderzoeksprogramma richt zich op hoe ondersteunende technologie optimaal kan worden ingezet om mensen met gezondheidsproblemen of beperkingen te ondersteunen in hun dagelijks leven. Het programma is een samenwerking tussen hogescholen, universiteiten, ROC’s en ZWconnect.
Binnen AT@HOME zijn er drie hoofdlijnen: ontwikkeling, evaluatie en implementatie. Dit onderzoek draagt bij aan werkpakket 4 (Implementatie) van AT@HOME, waarin centraal staat hoe zorgtechnologie daadwerkelijk goed landt in de praktijk. Door inzicht te krijgen in welke informatie zorgprofessionals nodig hebben om keuzes te maken, helpt dit onderzoek om implementatie beter te onderbouwen en aan te laten sluiten op de dagelijkse zorgpraktijk. Daarmee draagt het bij aan de bredere ambitie van AT@HOME: technologie zo inzetten dat deze écht waarde toevoegt, voor zowel cliënten als zorgprofessionals, en de druk op de zorg helpt te verlagen.
Mijn naam is Micha Wongsosemito. Ik ben opgegroeid in Nederland en heb mijn jeugd doorgebracht in Suriname. Momenteel ben ik 23 jaar en studeer Mens en Techniek: Zorgtechnologie aan de Hogeschool Rotterdam. Sinds 16 februari 2026 loop ik mijn afstudeerstage bij ZWconnect.
Tijdens mijn afstudeerstage bij ZWconnect onderzoek ik welke informatie echt keuzebepalend is over de inzet van beeldzorg in de thuiszorg. Dit onderzoek valt binnen het onderzoeksprogramma AT@HOME. Het doel van mijn onderzoek is om te bepalen welke data daadwerkelijk keuzebepalend is, zodat organisaties technologie gerichter kunnen inzetten en zorgprofessionals beter ondersteund worden bij besluitvorming. De resultaten moeten uiteindelijk leiden tot een praktisch advies voor zorgorganisaties in de regio.
Ik kijk ernaar uit om de komende periode samen te werken met de verschillende organisaties binnen het netwerk en meer te leren over de inzet van beeldzorg in de praktijk.
"*" geeft vereiste velden aan