Ondersteuning werkgevers voor inzet statushouders

Van 2 juni tot en met 30 september staat de subsidieregeling Ondersteuning Werkgevers Inzet Statushouders (SOWIS) opnieuw open. Deze regeling biedt jou als werkgever financiële ondersteuning bij de begeleiding van statushouders op de werkvloer, gericht op het overbruggen van taal- en cultuurverschillen.  

Procedure en voorwaarden

Doel  

De subsidieregeling is een onderdeel van het plan van aanpak Statushouders aan het werk. Dit actieplan heeft als doel om de arbeidsmarktpositie van statushouders te verbeteren. Om in aanmerking te komen voor de subsidie moet je als werkgever activiteiten op de werkvloer ondernemen gericht op het leren van de vaktaal en het bijbrengen van de cultuur van de organisatie. 

 

Subsidiabele activiteiten 

De subsidie bedraagt maximaal 24.000 euro per aanvraag waarbij: 

  •  8.000 euro wordt verleend indien de aanvraag ziet op één statushouder; 
  • 14.000 euro indien de aanvraag ziet op twee statushouders; 
  • 19.000 indien de aanvraag ziet op drie statushouders en 
  • 24.000 euro indien de aanvraag ziet op vier statushouders. 
Voorwaarden 

De SOWIS-subsidie kan worden aangevraagd voor statushouders die op het moment van de subsidieaanvraag maximaal 6 maanden in dienst zijn, of voor statushouders die nog niet eerder in dienst zijn geweest. 

Werkgevers die in de vorige aanvraagronde subsidie hebben ontvangen, komen dit keer niet in aanmerking. 

 

Meer informatie 

Meer informatie over de regeling en de voorwaarden vind je hier

 

Disclaimer 

Dit nieuwsbericht geeft een beknopte samenvatting van de subsidieregeling. Aan de inhoud kunnen geen rechten worden ontleend. Voor de volledige voorwaarden en details verwijzen wij u naar de officiële subsidievoorwaarden. 

Nieuws

Subsidie ‘Meer uren werkt!’ populair: bijna 2 miljoen euro aangevraagd


Maar liefst 37 organisaties hebben zich aangemeld, waarvan 12 leden van ZWconnect.

Innovatiebuddy gelanceerd: Slim samen implementeren


De Innovatiebuddy is een nieuw platform dat zorgorganisaties helpt om arbeidsbesparende technologieën daadwerkelijk van de grond te krijgen.

Daling zzp’ers in zorg door handhaving schijnzelfstandigheid


In dit artikel laat Hanne Wiegman, directeur van ZWconnect, haar licht schijnen op deze trend.

Blijf op de hoogte!

Meld je aan voor onze e-mail nieuwsbrief

"*" geeft vereiste velden aan

Naam:*